Orzechy w diecie

Orzechy stanowią przekąskę, która zalecana jest w dietach odchudzających, chociaż wydaje się to mało sensowne, skoro nawet kierując się wyłącznie walorami smakowymi, orzechy mają charakterystyczny posmak tłuszczu wyczuwalny po zjedzeniu nawet jednej sztuki. Sprawiają wrażenie bardzo kalorycznych i pełnych tłuszczu, ale też warto wiedzieć, a w zasadzie przede wszystkim trzeba pamiętać, że obfitują w minerały i witaminy.
Co więcej, orzechy to bogactwo właściwości żeń szeń antyoksydacyjnych. Rzeczywiście są kaloryczne, ale w grę wchodzi obfitość naprawdę zdrowych tłuszczy, więc nie ma się co obawiać o to, że jedzone w umiarkowanej ilości doprowadzą do zaburzenia naszego dietetycznego jadłospisu. Dieta odchudzająca na pewno nie pójdzie w las, kiedy zamiast batonika czekoladowego czy paczki czipsów w momencie wilczego apetytu będziemy sięgać po wysokiej jakości orzechy. Są one nawet wręcz wskazane, zwłaszcza Apartamenty w Sopocie kiedy dodatkowo ćwiczymy i aktywność fizyczna jest równoznaczna z dietą i idzie z nią w parze.

Trzeba mieć co spalać i najlepiej, aby spalać zdrowe tłuszcze, a więc przykładowo kalorie zawarte w orzechach.
Orzech orzechowi nierówny, bowiem jest mnóstwo rozlicznych rodzajów i gatunków orzechów, jakie są między sobą zróżnicowane pod kątem zawartości rozlicznych cennych składników. Wśród orzechów występują miedzy innymi orzechy laskowe, ziemne, nerkowce, włoskie, pistacje, migdały, orzechy pekan, brazylijskie oraz makadamia. Wszystkie są rozmaicie zróżnicowane, jeśli chodzi o ilość znajdujących się w nich składników odżywczych, ale nie zapominajmy, że wszystkie mają jedną wspólną cechę, a mianowicie obfitują w wielonienasycone kwasy tłuszczowe oraz jednonasycone kwasy tłuszczowe, mineralne związki, błonnik pokarmowy, witaminy i antyoksydanty.
Artykuł dzięki:

Zobacz stronę autora: nieruchomość w Łodzi