Co ma w sobie kasza?

W kaszy znajduje się mnóstwo cennych i wartościowych substancji oraz szereg wielorakich składników, które są pożądane przez nasz organizm. Posiadają one rozliczne właściwości zdrowotne, dlatego że są robione z pełnego ziarna, a więc nie ma żadnego usuwania ich zewnętrznej struktury i warstwy. Nie są pozbawione łuski, a co za tym idzie mają w sobie moc minerałów i cennych witamin tak jak wszystkie zboża. Przede wszystkim zaniżone odszkodowanie z oc sprawcy odwołanie kasze trzeba jednakże wyróżnić za to, że jest ona skarbnicą błonnika. Jeśli wybierzemy gatunki pełnoziarniste, jest w nich wiele skrobi, a także błonnika pokarmowego. To pozwala na zjedzenie odżywczego obiadu oraz śniadania, bowiem kasza jaglana to znakomita alternatywa na typowe fit śniadanie. Kasza zapycha i daje uczucie sytości, zatem nie powinno nas dziwić, że po spożyciu chociażby niewielkiej ilości tego artykułu żywnościowego będziemy nasyceni na opakowania szklane długi czas, nie odczuwając potrzeby ciągłego zajadania się między posiłkami.

Wszystko to właśnie za sprawą błonnika, który ma olbrzymi wpływ na glukozę, a ściślej na jej proces uwalniania się. W ten sposób kasza wpływa na ograniczenie wagi i redukcję tkanki tłuszczowej. To szczególnie dobre nie tylko dla osób odchudzających się, ale też dla cukrzyków.
Jeżeli będziemy regularnie włączać do swej codziennej diety produkty bogate w błonnik pokarmowy, a więc na przykład świetnej jakości kasze, będziemy mogli usprawnić na stałe swoją perystaltykę jelit. Ponadto nie zapominajmy też i o tym, że w kaszach zawarte są witaminy. Ogólnie, im więcej błonnika w naszym jadłospisie, tym lepiej, ponieważ nie dopuszczamy do tworzenia się zaparć, a notoryczne zaparcia grożą nierzadko nowotworami jelita grubego.
Artykuł dzięki:

Zobacz stronę autora: softstart